znajdz produkt
 
KOLUMNY GŁOŚNIKOWESUBWOOFERYPODSTAWKI, STATYWY, UCHWYTYPRODUKTY ARCHIWALNE
.::  START  ::   ::   ::   ::   :: KONTAKT ::.


CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
[ AURUM VULKAN VIII FORNIR Cherry ]
Powiększ zdjęcie nr 3
[ AURUM VULKAN VIII FORNIR Oak Choco ]
Zapytaj o dostepnosc produktu

Quadral Aurum Vulkan VIII to wspaniałe i dramatyczne połączenie: temperamentu, ognia i żaru z niebiańską delikatnością. Doświadczenie wypływające z siedmiu poprzednich konstrukcji Aurum Vulkan, pozwoliło konstruktorom połączyć wulkaniczne fajerwerki 30 centymetrowego basu z zaskakująco delikatną i finezyjną reprodukcją maleńkich iskierek rozsiewanych przez najnowszy głośnik wstęgowy.

Podobnie jak w kolumnach TITAN, głośnik basowy w kolumnie VULKAN VIII obciążony jest z jednej strony komorą ciśnieniową, a z drugiej obudową z tunelem bass-reflex. Taka konstrukcja, stosowana z powodzeniem w rozwiązaniach profesjonalnych, zapewnia pełną, dynamiczną i wspaniale kontrolowaną reprodukcję częstotliwości subsonicznych. Wstawienie potężnego głośnika niskotonowego (średnica 320 mm) w obudowę o szerokości zaledwie 315 mm możliwe było tylko przy montażu go w ukośnie mocowaną ściankę wewnętrzną komory ciśnieniowej.

Głośnik wstęgowy stosowany w VULKAN VIII to cieniutka i lekka membrana znajdująca się w silnym polu magnetycznym wytwarzanym przez cztery neodymowe pręty. Siła tego układu jest tak potężna, że magnesów nie można rozerwać ręką, gdy się nieopacznie ze sobą zetkną. Powierzchnia membrany nowych wstęgowców jest czterokrotnie większa niż w modelach poprzedniej generacji, dzięki czemu mogą one reprodukować dźwięki o oktawę niższe (od 2 kHz) ze skutecznością o 10 dB wyższą (subiektywnie dwa razy głośniej).

Jako średniotonowiec pracuje sprawdzony przetwornik z membraną z kompozytu ALTIMA®. W jego skład wchodzą trzy metale lekkie: aluminium, tytan i magnez. Główną wadą trapiącą głośniki średniotonowe jest niekontrolowane zginanie membrany co utrudnia jej poruszanie się zgodnie z ruchem cewki w polu magnetycznym. Producenci starają się stłumić jak najdokładniej wewnętrzne rezonanse, ale niestety nie można zrobić tego tak idealnie by nie miało to wpływu na reprodukowany dźwięk.

QUADRAL stosując membrany ALITIMA radzi sobie całkowicie odmiennie z problemem dzielenia się membrany. Po pierwsze każdy z zastosowanych materiałów rezonuje przy innych częstotliwościach, a po drugie zaprogramowane połączenie tych rezonansów (proporcji komponentów wchodzących w skład materiału ALTIMA) powoduje ich wyeliminowanie. Wydaje się to proste, ale niemal niemożliwe przy zastosowaniu innych materiałów. Membrany ALTIMA wykazują bardzo wysoką prędkość, dynamikę, szczegółowość i brak cech charakterystycznych dla membrany konwencjonalnej.

QUADRAL AURUM VULKAN VIII może być wykończony naturalną okleiną: dębową lub wiśniową, bądź też polakierowany na biało lub czarno, a na specjalne zamówienie może być pokryty jednym z 256 kolorów z palety RAL.

Dane techniczne

PARAMETRY PODSTAWOWE
Moc ciągła250 W
Moc szczytowa400 W
Skuteczność90 dB
Impedancja4-8 Ω
Pasmo przenoszenia20 - 65000 Hz
DANE SZCZEGÓŁOWE
Częstotliwość podziału zwrotnicy270 / 2700 Hz
PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Głośnik wysokotonowyWstęgowy
Głośnik średniotonowy170 mm Ø ALTIMA®
Głośnik niskotonowy320 mm Ø ALTIMA®
KONSTRUKCJA
Rodzaj3-drożna
Typ obudowyKomora ciśnieniowa, bassreflex
Wysokość1265 mm
Szerokość290 mm
Głębokość518 mm
Waga55 kg

Dodatkowe informacje:

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 60

Powieksz do pelnego rozmiaru kuadral, kwadral, quadral

AURUM-VULKAN VIII FORNIR, AURUM VULKAN VIII FORNIR
AURUM-VULKAN-VIII FORNIR, AURUM VULKAN-VIII FORNIR

AURUM-VULKAN VIII-FORNIR, AURUM VULKAN VIII-FORNIR
AURUM-VULKAN-VIII-FORNIR, AURUM VULKAN-VIII-FORNIR

głośnik podłogowy, głośnik przedni
głośniki podłogowe, głośniki przednie
kolumna podłogowa, kolumna przednia
kolumny podłogowe, kolumny przednie

vulcan

[ Kolumna głośnikowa podłogowa AURUM VULKAN VIII FORNIR Nature Oak ]